Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Demakijaż twarzy — jak powinien przebiegać?

15 września 2022 demakijaż twarzy

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Pozwala on ukryć niedoskonałości i podkreślić rysy twarzy. Jednak nie należy zapominać o zmyciu go przed snem. Zlekceważenie tego może doprowadzić do zapchania się porów i pojawienia się licznych niedoskonałości. Demakijaż to minimum w wieczornej pielęgnacji. Jak prawidłowo oczyścić twarz z resztek makijażu i jaki płyn do demakijażu wybrać? 

Czy płyn do demakijażu twarzy jest wystarczający? 

Od lat słyszy się, że użycie samego płynu do demakijażu nie wystarczy, aby skutecznie pozbyć się resztek podkładu, tuszu do rzęs i cieni do oczu. Popularne w pielęgnacji stało się dwuetapowe oczyszczanie twarzy uważane za najlepszy sposób zmycia niechcianych pozostałości kosmetyków. Czym jest? 

Składa się, jak sama nazwa podpowiada, z dwóch etapów: demakijażu i mycia twarzy. Pierwsza faza ma za zadanie wstępnie oczyścić twarz z widocznej warstwy makijażu, szczególnie z okolic oka, gdzie skóra jest niezwykle cienka i wrażliwa. Drugim krokiem jest umycie twarzy produktem myjącym, aby usunąć zanieczyszczenia, których nie udało się oczyścić w pierwszym etapie. 

Zobacz też: Makijaż permanentny to bardzo wygodne rozwiązanie

Jakie produkty wybrać?

Jest wiele rodzajów produktów do pierwszej jak i drugiej fazy oczyszczania twarzy z makijażu:

Etap pierwszy: demakijaż

Płyn micelarny — to produkt, który zawiera micele — mikroskopijne kuleczki przyciągające zabrudzenia, a następnie rozpuszczające je w wodnym roztworze. Kosmetyk ten nakłada się za pomocą wacika. 

Płyn dwufazowy — składa się z faz wodnej i oleistej, które po wstrząśnięciu produktu tworzą jednolitą formułę. Tak jak płyn micelarny, aplikuje się go na skórę za pomocą wacika. Lepiej zmywa trwały makijaż, ale może zapychać skórę. 

Olejek — skutecznie usuwa najtrwalszy makijaż. Dzięki swojej formule jest delikatny dla skóry, ale może ją zapychać. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich produktów aplikuje się go na dłonie, a następnie rozprowadza po twarzy; po chwili zmywa wodą.

Mleczko — dzięki gęstości i tłustości skuteczniej niż płyn micelarny poradzi sobie ze zmyciem trwałego makijażu. Ze względu na jego formułę może zapychać skórę. Może być nakładane wacikiem lub za pomocą czystych dłoni.

Etap drugi: mycie twarzy

Żel do mycia — nanosi się je na wilgotną skórę, a po dokładnym oczyszczeniu spłukuje wodą.

Emulsja — znajdzie zastosowanie szczególnie u skór wrażliwych, podrażnionych czy po zabiegach kosmetycznych. Dzięki delikatnemu działaniu nie narusza bariery hydrolipidowej.

Pianka — jest delikatniejsza od żelu, więc nadaje się do wrażliwszych skór, ale jednocześnie mniej skutecznie usuwa resztki makijażu. 

Demakijaż twarzy krok po kroku

Jak powinien przebiegać prawidłowy demakijaż twarzy? Najpierw należy zacząć od wstępnego zmycia makijażu płynem micelarnym, dwufazowym, olejkiem lub mleczkiem. Warto rozpocząć od okolic oka, które są najwrażliwsze, a zarazem najbardziej wymagające oczyszczenia. Wacikiem należy posługiwać się delikatnie, aby nie podrażnić skóry i nie uszkodzić bariery hydrolipidowej. Warto chwilę odczekać, aby produkt lepiej zadziałał. Następnie na wilgotną skórę nałożyć produkt do mycia twarzy, chwilkę ją masować, a potem spłukać kosmetyk wodą. Po oczyszczeniu twarzy konieczna jest dalsza pielęgnacja: tonizacja, nałożenie serum aktywnego i kremu.

Zobacz też: Codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku

prześcieradło z kory

Rosaline

Nasza redakcja składa się z pasjonatów, którzy dbają o najwyższą jakość publikowanych materiałów. Zawsze staramy się dostarczać wiarygodne i wartościowe informacje, które ułatwią naszym czytelniczkom życie, dodadzą pewności siebie i pomogą wyrazić siebie poprzez modę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zabiegi pielęgnacyjne dla przedłużonych włosów
koloryzacja ciemny brąz
Serum z retinolem - jak działa

Jesteś zainteresowany reklamą?